якісна цегла

Якісна цегла

Як не розчаруватися в якості цегли при покупці?

Літо – пора відпусток, сонця, моря і розваг, а також досить активного будівництва. Основою, та й без сумніву, найпопулярнішим для будь-якого капітального будівництва матеріалом є цегла. Закономірно і безумовно виникає питання про якість цього виду продуукції, оскільки з вибором виробника проблем точно не виникає – їх достатня кількість. Як же визначитися з вибором?

Основним нормативним документом, який регламентує виробництво та основні типи і цегли є ДСТУ Б.В.2.7-61:2008 “Цегла та камені керамічні рядові та лицьові”. Відповідно до цього документа, кирпи – це керамічне, екологічно чисте, нетоксичний, пожежобезпечний виріб, що використовується при Муровані стін при будівництві.

Цегла класифікується:

 – за призначенням – ділиться на два види: рядовий (позначається літерою «Р») і лицьовий ( «Л»). Рядова цегла використовується при зведенні зовнішніх і внутрішніх стін та інших елементів будівель і споруд, а також при зведенні фундаменту. Призначення лицьової цегли аналогічне. Важлива облицювальна функція, тому що поверхня лицьової цегли може бути гладкою або фактурною, природного кольору, або пофарбована (за рахунок введення в сировину для виробництва цегли домішок).

за наявністю пустот – цегла ділиться на повнотілу (технологічні пустоти в хагальному обсязі не повинні перевищувати 13%) і пустотіла (обсяги пустот досягають до 50%), яка на увазі економічності і раціональності в основному використовується при сучасному будівництві малоповерхових будівель.

за розміром – розрізняють одинарну цеглу (її розмір 250мм х 120мм х 65мм), потовщену, або «полуторну» (її розмір 250мм х 120мм х 88мм) і подвійну (їїрозмір 250мм х 120мм х 138мм).

за міцністю – в залежності від граничного завантаження, яке витримує цегла на 1 см2, і ділиться на такі марки: 100, 125, 150, 175, 200, 250, 300, а також марки 35, 50, 75, 100 – в такій цеглі порожнечі розміщені горизонтально.

–  за морозостійкістю – чим стійкіше цегла до впливу морозів, тим вище показник морозостійкості (для нашої кліматичної зони потрібно купувати цеглу з показником хоча б 25, а якщо 35-50 – то взагалі чудово …). Показник морозостійкості має позначення F.

за середньою густиною і теплотехнічними властивостями – щільність цегли нижче ніж 1000 кг/м3 свідчить про її високі теплотехнічні властивості. Значення понад 1400 кг/м3 характеризують теплотехнічні властивості цегли як малоефективні.

за класом – клас 1 – для всіх типів будівництва, клас 2 – для промислового будівництва) в залежності від ефективної сумарно питомої активності природних радіонуклідів.

Всі перераховані вище властивості цегли вказуються в супровідних документах або на етикетці у вигляді маркування: наприклад, «Цегла КРПв-1НФ-М100-1650-F-25-1-ДСТУ Б.В.2.7-61: 2008″, що позначає Цегла Рядова повнотіла одинарна (1НФ), Марки 100, густиною 1650, показник морозостійкості 25, класу 1, виконана відповідно до ДСТУ Б.В.2.7-61: 2008.

Інші позначення можна знайти в вищевказаному нормативному документі.

При покупці цегли слід звернути свою увагу на колір, який повинен мати рівномірний розподіл, без вапняних вкраплень (які зовсім не допускаються для лицьової цегли). Колір може вказати на те, що цегла недопечена (характерний гірчичний колір і глухий звук при ударі), або перепечена (така цегла чорніє і втрачає форму).

По материалам ресурса Metrology.com.ua

Залишити коментар

Кошик