як виглядає поліпропілен

Мішки і упаковка з поліпропілену

Всім відомий матеріал поліпропілен є термопластичних полімером пропілену (пропена). Мало кому відомо це словосполучення, і які саме властивості ховаються за хімічними термінами. Прості люди просто знають, що поліпропілен служить людям вже довгий час, використовується в безлічі областей – з нього виробляють мішки, пакети і іншу поліпропіленову упаковку, деталі для обладнання, для побутової техніки і автомобілів, роблять навіть предмети для медицини, наприклад, інгалятори і разові шприци.

Він має цілу низку особливостей, завдяки яким став просто незамінним в побуті і промисловому виробництві. Сам по собі поліпропілен являє собою тверду речовину білого кольору, виготовляється у вигляді порошку або гранул з насипною щільністю 0,4-0,5 г/см2. Може бути стабілізованим, пофарбованим і незабарвленим. На вітчизняному ринку його часто позначають таким чином: ПП, а також РР (поліпропілен).

Сфери застосування поліпропілену

Поліпропілен знайшов широке застосування в самих різних областях промислового та агропромислового комплексів. На його основі виходить широка гама різних модифікованих матеріалів – від сумішевих термоеластопластів до високомодульних високоміцних пластиків. Висока екологічність, можливість переробки і утилізації продуктів з нього сприяє тому, що поліпропілен поступово витісняє зі світового ринку ПВХ, ударостійкий полістирол, АБС-пластик. Поліпропілен вже міцно проник практично в усі провідні галузі економіки: приладобудування і автомобілебудування, електроніку і електротехніку, будівництво, хімічну промисловість і, звичайно ж, сільськогосподарську промисловість.

Важливим фактором, що грає на користь поліпропілену, є його вартість. Їй він зобов’язаний своєму просуванню у виробництві продукції інженерних пластмас – для електроніки, машинобудування тощо. Завдяки своїй універсальності і ціні поліпропілен забезпечує зростання конкурентоспроможності продукції, замінюючи собою більш дорогі матеріали. У списку полімерів він все ще поступається лідерством поліетилену і полівінілхлориду, але на сьогодні, за темпами зростання виробництва, поліпропілен залишає конкурентів далеко позаду. Число сфер його застосування швидко зростає, а, з огляду на те, що науковий і технічний потенціал цього матеріалу реалізований далеко не повністю, зростання триватиме.

Мішки, пакети та інша упаковка з поліпропілену

Плівка і тканина з поліпропілену на сьогоднішній день є одними з найбільш популярних пакувальних матеріалів. Властивості поліпропіленової плівки дуже схожі з властивостями поліетиленових плівок, а за цілою низькою параметрів упаковка з поліпропілену йде далеко попереду упаковки з інших полімерів. Незаперечні переваги поліпропіленової упаковки заслуговують на окрему увагу. Найголовніший плюс – вона більш стійка до нагрівання і хімічного впливу. Поліпропіленову плівку можна без проблем піддавати стерилізації при високих температурах, що перевищують 100 ° С, вона абсолютно нетоксичний. Подібні характеристики роблять упаковку з поліпропілену надзвичайно цінною для фармацевтичної і харчової галузей.

Поліпропіленові мішки – один з найпоширеніших видів упаковки. Вони виробляються з поліпропіленової рукавної тканини, щільність якої складає від 48 до 115 г/м2. Вантажопідйомність таких пп мішків починається з 5 кг і може сягати 100 кг. Поліпропіленові мішки вже давно визнані найбільш практичним, зручним і простим видом тари. Їх основне призначення – фасування сипучих продуктів, в основному, сільськогосподарської продукції. З огляду на те, що це – продукція масового споживання, неможливо уявити собі наше повсякденне життя без використання продукції з поліпропілену.

Залишити коментар

Кошик