Крафт-папір (kraft paper) – це папір підвищеної міцності, який використовується для виробництва мішків, пакетів, конвертів, а також як обгортковий. Основними характеристиками такого паперу є перш за все підвищена міцність і повітропроникність. Таким чином, продукція, упакована в мішки або пакети з крафт-паперу, “дихає”, що зберігає її якість при кліматичних змінах.
Крафт-папір виробляється з довговолокнистої слабопровареної сульфатної целюлози. У перекладі з німецької мови слово «kraft» – це «сила». Технологія отримання даного матеріалу зводиться до наступного: основою паперу є деревина, яка обробляється сульфатним варінням. Зазвичай, крафт-папір виробляється коричневого кольору, проте може бути і вибіленим.
З крафт-паперу виробляють гофрокартон і іншу гофротару, крафт-пакети і крафт-мішки, крафт-конверти і т.д. Дана продукція має підвищену зносостійкість і міцність.
Для ремонтно-будівельних цілей використовується крафт-папір, що має більш високі показники міцності і надійності. Прийнято розрізняти два основних види крафт-паперу:
- – Будівельний крафт-картон:
являє собою матеріал, який застосовується при будівельних і ремонтних роботах, складається з трьох шарів, що дозволяє досягти щільності в 180 г/кв.м. Цей матеріал набув широкого застосування у внутрішніх будівельних роботах як паропроникаючий бар’єр, в конструкціях, де відбувається утеплення ековатою. Також, будівельний картон застосовується для підшивки і знепилювання конструкцій, для укриття стін, підлог і похилої покрівлі, як підстильний матеріал для захисту чистових підлогових покриттів, сходів і т.д.
- – Крафт-папір з пароізоляційною мембраною:
являє собою будівельний картон, що має в своїй структурі своєрідну пароізоляційну мембрану. Між двома шарами високоякісного картону прокладається HDPF-плівка, яка використовується в якості паробарьера. Також в даній конструкції присутня сітка, створена з синтетичних волокон: вона надає картону високу міцність і стійкість. Сьогодні даний матеріал широко використовується при будівництві будинків як високоефективна целюлозна теплоізоляція. Експертами було доведено, такий папір є ідеальним рішенням при будівництві енергоефективних будинків.