Спанбонд – це назва технології, за допомогою якої виробляють нетканний матеріал з полімерних волокон.
Спанбонд – це також назва полімерної тканини, виробленої за цією технологією фільєрним способом. Найбільш часто в якості полімеру використовують поліпропілен, але може бути і поліетилентерефталат (поліестер), поліамід та ін.
Суть фільерного способу виробництва спанбонда полягає в наступному: розплавлені частки (гранули) полімеру продавлюються через спеціальні високоміцні форми, звані фільєрами. Отвори фильер відрізняються формою, розміром, який може знаходиться в діапазоні від 150 до 1200 мкм. Кількість отворів також варіюється при виробництві.
При проходженні полімеру через фільєри виходять безперервні тонкі нитки, які за допомогою спрямованих аеродинамічних потоків укладаються в впорядковане текстильне полотно. Такий спосіб укладання отримав назву повітряний. Може також застосовуватися механічний спосіб. Отримане полотно згодом скріплюється одним з нижчеописаних способів. Від способу скріплення полімерних ниток полотна залежать властивості і характеристики одержуваного виробленого матеріалу, і відповідно сфера його застосування.
Найпоширенішим способом обробки є термоскріплення гарячим повітрям на каландрі, і використовується він при виробництві полотен щільністю не більше 150 г / м 2. А для полотен більш високої щільності (до 600 г / м2) використовують іглопрокалювання (голкопробивний спосіб).
Властивості матеріалу:
- Залежно від щільності спандбонда стираність і зносостійкість
- Висока розривна навантаження незалежно від стану (в сухому і мокрому вигляді)
- Теплостійкість і термостійкість
- Стійкість до атмосферних явищ
- гігієнічність
Сфера застосування:
- Агроволокно, укривні і мульчуючі матеріали;
- Матеріал для виробництва різних медичних і гігієнічних виробів, одноразового одягу;
- Основа для будівельних мембран і гідроізоляційних матеріалів;
- Матеріал, який застосовується при виготовленні сумок (чохли і підкладки), при виробництві м’яких меблів, ортопедичних матраців і т. Д.